Darmowa dostawa od 100,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Co zawiera kalendarz adwentowy

2020-11-07

Gdy zaczyna się grudzień trudno nie odnieść wrażenia, że już wszyscy żyją przygotowaniami do tych najpopularniejszych na całym świecie świąt. Od muzyki w radiu po witryny sklepowe, wszystko nam przypomina, że święta tuż tuż. Ale czas się dłuży. Oczekiwanie na Święta Bożego Narodzenia można sobie umilić, rozpakowując świąteczną niespodziankę każdego dnia dzięki puzlowemu kalendarzowi adwentowemu z firmy Gibsons.

Odliczanie zaczynamy już 1 grudnia. Do otwarcia mamy 24 okienka. W 22 z nich są ukryte niezwykłe małe układanki. W pozostałych dwóch znajdziesz akcesoria niezbędne do stworzenia z tych układanek pięknych i niebanalnych ozdób świątecznych. W okienku z 2. dnia ukrywa się klej do puzzli, a w szóstym schowane są wstążki. Dzięki takim stworzonym własnoręcznie ozdobom Twoja choinka na nabierze wyjątkowego puzzlowego charakteru.

A jak dokładnie wyglądają te puzzle?

Każde z 22 okienek jest wypełnionych puzzlami zilustrowanymi przez Claire McElfatrick, przedstawiającymi tradycje bożonarodzeniowe z całego świata, takie jak grillowanie na plaży w Australii, czy magiczne jarmarki bożonarodzeniowe, które odbywają się w całych Niemczech. W jednym z okienek znajdziesz też niespotykaną nigdzie indziej na świecie polską tradycję. Zastanawiasz się jaką? Odpowiedź znajdziesz poniżej.

Każda ukończona układanka przybiera świąteczny kształt choinki, bałwana, bombki lub skarpety, co z pewnością jeszcze bardziej wprowadzi Cię w świąteczny nastrój!

 

Oto obrazy, które znajdują się za kolejnymi drzwiami kalendarza:

 

Dzień 1 - Iluminacje świąteczne na London Oxford Street

 

Dzień 2: W tym okienku ukrywa się klej do puzzli. Sklej swoje puzzle, by zamienić je w świąteczne dekoracjeGlue your puzzles together to turn them into Christmas decorations!

 

Dzień 3: Krakowska szopka - to polska tradycja bożonarodzeniowa wywodząca się z Krakowa. Niezwykłą i charakterystyczną cechą szopki jest wykorzystanie historycznej zabudowy Krakowa jako tła dla Narodzenia Pańskiego.

 

Dzień 4: Dzień Bożego Narodzenia na plaży w Australii.

 

Dzień 5: Mikołajki w Holandii

 

 

Dzień 6: Wstążka, dzięki której zamieniasz puzzle w ozdoby świąteczne!

 

Dzień 7: Renifery w Laponii

 

Dzień 8: Zimowa tradycja Mummeringu. Mummering to tradycja odwiedzania domów w okresie świątecznym, praktykowana w Nowej Fundlandii, Kanadzie, Irlandii i niektórych częściach Wielkiej Brytanii.

 

Dzień 9: Chińskie bożonarodzeniowe jabłka.

 

 

Dzień 10: Giant Lantern Festival to coroczny festiwal odbywający się w połowie grudnia w mieście San Fernando na Filipinach.

 

Dzień 11: Dekorowanie drzewa bananowego w Indiach

 

Dzień 12: Nisse, mitologiczne stworzenie z nordyckiego folkloru, kojarzone dziś zwykle z przesileniem zimowym i Bożym Narodzeniem, to bożek domowy w duńskiej i norweskiej kulturze ludowej. W Szwecji nisse nazywa się tomte.

 

Dzień 13: Dzień Świętej Łucji, zwany również Dniem Łucji lub świętem Świętej Łucji, to chrześcijańskie święto obchodzone 13 grudnia w Szwecji, Norwegii i niektórych częściach Finlandii.

 

Dzień 14: Dzień na świątecznej pantominie

 

Dzień 15: Fajerwerki w Rosji

 

 

Dzień 16: Dekorowanie domku z piernika

 

Dzień 17: Hiszpańska tradycja Los Reyes Magos, znanego jako Trzej Mędrcy lub Trzej Królowie w języku angielskim. Jest to dzień, kiedy hiszpańskie dzieci otrzymują prezenty (Dzień Objawienia Pańskiego, 6 stycznia).

 

Dzień 18: Jazda na łyżwach w Rockafeller Center w Nowym Jorku

 

 

Dzień 19: Karnawał na Karaibach

 

Dzień 20: Narodziny Jezusa

 

 

Dzień 21: Niemiecki Jarmark Bożonarodzeniowy

 

Dzień 22: Tradycyjna brytyjska kolacja bożonarodzeniowa

 

Dzień 23: W Boże Narodzenie w Ameryce Łacińskiej - około północy w niebo wystrzeliwane są papierowe lampiony zwane globos. Światła symbolizują narodziny Chrystusa i gwiazdy nad Betlejem.

 

Dzień 24: Świąteczne czytanie

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2020
pixel