Darmowa dostawa od 100,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Puzzle 1000 elementów

( ilość produktów: 1162 )

Puzzle 1000 elementów to zazwyczaj puzzle w kształcie prostokąta. Częściej spotykamy wzory poziome. Trochę rzadziej pionowe. Wśród takich puzzli możesz również odnaleźć puzzle panoramiczne. Ciekawym typem puzzli 1000 elementowych są puzzle fluorescencyjne, czyli takie, które świecą w ciemnościach. Rozmiar elementów może być różny. Najmniejsze mają puzzle miniaturowe.

1000 elementów to najpopularniejsza elementacja wśród puzzli dla dorosłych i z tego właśnie względu wśród tych puzzli możesz odnaleźć najwięcej ciekawych wzorów od krajobrazów przez urocze zwierzęta aż po komiksy.

1000 elementów puzzli zapewni od kilku godzin do kilku dni intelektualnej zabawy. Czas układania zależna jest od umiejętności oraz trudności wzoru.

Czy puzzle mają dokładnie 1000 elementów?

Nie wszystkie puzzle z wartością na pudełku 1000 mają dokładnie taką liczbę elementów. Przykładem dokładnej wartości są puzzle Schmidt w których mamy 25 rzędów po 40 puzzli. Są natomiast przypadki w których obrazek składa się z 1008 elementów, więc nie zawsze policzenie wszystkich wystarczy, by stwierdzić, że puzzle są kompletne.

Jaki rozmiar mają puzzle 1000-elementowe?

Puzzle 1000 elementów zazwyczaj po ułożeniu dają obrazek o wymiarach 68x48 cm choć dokładny wymiar zależy od producenta i może się wahać o 1-2 cm. Taki obrazek może też stanowić już całkiem dobry sposób na ozdobienie pokoju. Najwygodniejszym sposobem na powieszenie takich puzzli na ścianie jest włożenie ich w antyramę.

Jakie są rodzaje puzzli?

Ciekawym rodzajem puzzli o elementacji 1000puzzle miniaturowe. Główną ich cechą jest bardzo mały rozmiar elementów. Ich układanie stanowi jeszcze większe wyzwanie niż klasycznych puzzli. Wśród puzzli 1000 są również wspomniane wcześniej puzzle panoramiczne oraz puzzle fluorescencyjne, czyli takie, które świecą w ciemnościach.

Czemu niektóre puzzle oznaczone są znakiem PQ?

Puzzle Premium Quality to mercedesy wśród puzzli. Wyróżnia ich dokładność wykonania i grubość kartonu z którego są wykonane. Sposób wycięcia zapewnia doskonałe przyleganie elementów co daje nam pewność, że element trafił we właściwe miejsce, a po ułożeniu całego obrazka nawet jest możliwe podniesienie całości bez konieczności klejenia puzzli.

Producenci puzzli

W naszym sklepie posiadamy puzzle 1000 elementów od najlepszych europejskich producentów. W ofercie mamy puzzle niemieckiej firmy Schmidt wśród których wyróżnia się seria z obrazami autorstwa Thomasa Kinkade przedstawiającymi bajki Disneya. Mamy również puzzle z holenderskiej firmy Jumbo, a wśród nich takie wyjątkowe puzzle jak puzzle z zagadką - seria Wasgij oraz niezwykle zabawne komiksowe puzzle autorstwa Jana van Haasterena. Dla lubiących klasykę proponujemy puzzle z angielskiej firmy Gibsons. A dla lubiących puzzle 1000 elementów i większych polecamy ofertę puzzli Educa wśród których znajdują się wzory o bardzo dużej liczbie elementów jakie jak puzzle 24000 i 42000 elementów.

Różnorodność puzzli 1000-elementowych

Wśród puzzli o liczbie elementów 1000 znaleźć można szeroką gamę wzorów. Od klasyków malarstwa po abstrakcje, od zdjęć najbardziej znanych miejsc na świecie po kolaże, od jednolitych kolorów po tęczowe.

 

Najpopularniejsze serie puzzli 1000-elementowych

Najpopularniejsze serie puzzli mające 1000 elementów:

 

Jak długo układa się puzzle 1000?

Wszystko zależy od wybranego wzoru układanki. Jeśli łatwo zidentyfikować, co znajduje się na elementach i gdzie powinny być ułożone, to układanie puzzli pójdzie sprawnie i można nawet zrobić to w jeden dzień. Osoby doświadczone w układaniu puzzli prawdopodobnie ułożą takie łatwiesze w około 5-6 godzin. Jęśli ktoś ma mniejsze doświadczenie, to prawdopodobniej zajmie mu to więcej czasu. Natomiast wraz ze wzrostem trudności obrazka czas ukłądania puzzli 1000 elementów może wzrosnąć nawet do kilkudziesięciu godzin. Najdłuższe układanie jest gwarantowane w przypadku wzorów z serri ekstremalnych, takich jak na przykład Kolorowe żelki.

 

pixel