Darmowa dostawa od 100,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Puzzle fluorescencyjne (świecące w ciemności)

( ilość produktów: 10 )

Puzzle fluorescencyjne to puzzle świecące w ciemnościach. Są to układanki, które po naświetleniu światłem, np. lampą UV lub naturalnym światłem słonecznym, zyskują zdolność do świecenia.

Elementy tych puzzli są pokryte farbą zawierającą substancje fluorescencyjne, które po naświetleniu absorbują energię świetlną i wydzielają ją w postaci światła widzialnego. To sprawia, że puzzle te świecą w ciemności.

Puzzle fluorescencyjne są dostępne z różnymi motywami, takimi jak kosmos, motywy science fiction czy abstrakcyjne wzory, ale zwykle są to puzzle 1000-elementowe. Popularne są zwłaszcza te związane z kosmosem, gdyż pośród ciemności układanki mogą wyglądać jak gwiazdy na nocnym niebie.

Aby układanka zaczęła świecić w ciemności, zazwyczaj potrzebna jest lampa UV lub inne źródło promieniowania UV. Lampy UV emitują światło ultrafioletowe, które aktywuje substancje fluorescencyjne w puzzlach. Równie dobrze, a nawet lepiej, sprawdzi się pozostawienie puzzli w nasłonecznionym pokoju.

Układanie puzzle fluorescencyjnych to nie tylko wyzwanie, ale także zabawa związana z eksperymentowaniem w ciemności. Dzieci i dorośli uwielbiają układać je i podziwiać efekt świetlny.

Po ukończeniu puzzle fluorescencyjne mogą służyć jako dekoracja pokoju. Gdy gasną światła, puzzle zaczynają świecić, co tworzy niesamowity efekt w pomieszczeniu.

Puzzle fluorescencyjne są nie tylko ciekawym wyzwaniem układania, ale także zapewniają wyjątkową rozrywkę związaną z efektem świetlnym. To interesujący rodzaj układanki, który może dostarczyć wiele radości i zabawy. Dzięki puzzlom świecącym w ciemności możesz spędzać czas układając je z rodziną lub przyjaciółmi, a później podziwiać efekt w ciemności.

Puzzle fluorescencyjne są w ofercie dwóch producentów: Schmidt i Educa.

Wśród puzzli fluorescencyjnych w naszej ofercie znajdziesz puzzle z tematem filmu Harry Potter, które dzięki świeceniu w ciemności zdają się być wręcz magiczne.

pixel