Puzzle Junior 240 el. JAN VAN HAASTEREN Czas na zabawę
- Puzzle dla dzieci z motywem przedstawiającym zabawy na podwórku, autorstwa Jana van Haasterena.
Dzieciństwo to przede wszystkim zabawy ze znajomymi na świeżym powietrzu. Czy to na przerwach w szkole czy po lekcjach, dzieciaki skaczą na skakance, jeżdżą na wrotkach, odbijają zośkę czy ćwiczą chodzenie na szczudłach. Motyw autorstwa Jana van Haasterena na pewno przypadnie do gusty małym wielbicielom układania puzzli.
Liczba elementów: 240
Rozmiar obrazka po ułożeniu: 33,5 x 48,5 cm
Jeśli oczekujesz od puzzli nie tylko intelektualnego wyzwania, ale i sporej dawki rozrywki i śmiechu,
puzzle Jumbo z kolekcji Jana van Haasterena są przeznaczone właśnie dla Ciebie!
Od dziesięcioleci, Jan van Haasteren tworzy specjalnie dla marki Jumbo, niezwykle kolorowe humorystyczne ilustracje z dbałością o najdrobniejszy nawet szczegół. Nic więc dziwnego, że puzzle Jana van Haasterena stały się niekwestionowanym numerem 1 wśród komiksowych układanek. Większość fanów jego twórczości natychmiast zacznie szukać znaku rozpoznawczego Jana – płetwy rekina, którą znaleźć można we wszystkich stworzonych przez niego puzzlach!
Możesz jednak podjąć wyzwanie i spróbować poszukać na jego rysunkach również innych motywów, które przewijają się w ogromnej ilości prac van Haasterena – Świętego Mikołaja, należących nie wiadomo do kogo dłoni, wystających a to zza ściany, a to spod wody, protez, czy autoportretu Jana van Haasterena. Dasz radę odnaleźć je wszystkie? Przez lata współpracy Jumbo z Janem van Haasterenem powstała pokaźna kolekcja puzzli, począwszy od układanek 150-elementowych, a kończąc na tych składających się z 5000 elementów. Każdego roku kolekcja ta powiększa się o kolejne wzory.
Kilka ciekawostek o Janie van Haasterenie…
…Jan jest zapalonym kolekcjonerem. Nie jest w stanie rozstać się z niczym! Kiedy już skończy rysowanie kolejnej przezabawnej historii, tworzy dokładną kopię rysunku dla siebie, bo jej pierwowzór musi niestety zostać dostarczony do Jumbo. Z biegiem lat Jan uzbierał pokaźnych rozmiarów stos szkiców i rysunków. Jego „segregator zawodowy” (składający się już właściwie z 4 tomisk) zawiera wszystkie listy dotyczące pracy, jakie kiedykolwiek dostał lub sam wysłał. Gromadzi również całą korespondencję z fanami, bez znaczenia, czy są to fani wierni od lat, czy też tacy, którzy dopiero zapoznają się z jego twórczością. Jan zna szczegóły każdego z tych listów i potrafi opowiedzieć historię, która towarzyszyła ich wysłaniu.
…Jan czasem pojawia się osobiście w swoich puzzlach i komiksach. Co do zasady, Jan zawsze stara się rysować fikcyjne postaci, a nie ludzi, których faktycznie zna. Co jakiś czas jednak Jan umieszcza na rysunku własny autoportret. Jan mówi o tym jako o „efekcie Hitchcocka”, sławnego reżysera, który również grał epizodyczne role w swoich filmach.
…Jan nigdy samemu nie układa „swoich” puzzli. Pomaga jednak chętnie żonie, gdy ta nie może znaleźć któregoś z elementów. Ku własnemu zaskoczeniu w mig jest w stanie zidentyfikować każdy element i położyć go w odpowiednim miejscu. Pamięta nawet dokładnie, jak tworzył dany szczegół obrazka i dlaczego umieścił go tam, a nie gdzie indziej. I to dla wszystkich narysowanych przez niego prac!
Orientacyjny wymiar opakowania w mm.